Tani bilet do egzotyki

 

Egzotyczne plaże znane kiedyś tylko ze zdjęć, dziś są w zasięgu ręki. Niesamowite miejsca możemy znaleźć w ukrytych zakątkach Europy lub poszukać okazyjnego biletu lotniczego i ruszyć w daleką podróż. Jak znaleźć bilet w dobrej cenie?

 

Im wcześniej – tym lepiej?

Wcale nie! Na dalekie trasy bilety są wciąż drogie 6 miesięcy przed wylotem, system nie ma jeszcze skalkulowanych cen, więc sprzedaje te najdroższe bilety. Według wyliczeń Airline Reporting Service najlepsze ceny na długodystansowe loty znajdziemy około 6–8 tygodni przed wylotem.

W tanich liniach warto obserwować interesujący nas kierunek przez tydzień lub dwa. Ceny zmieniają się bardzo często, bo przewoźnik co jakiś czas dorzuca nową pulę tańszych biletów. Bywa tak, że 2 tygodnie przed wylotem bilet jest tańszy niż 4 tygodnie wcześniej.

 

Wylot w sobotę – powrót we wtorek

Byłoby fajnie tak zmaksymalizować urlop, ale to nie jest dobry pomysł, jeśli liczycie na dobra cenę. Otóż niedziela jest NAJDROŻSZYM dniem na podróżowanie. Lepiej wybrać powrót w poniedziałek i oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Najtańsze dni na podróżowanie to: wtorek, środa i sobota. Mało kto chce latać w te dni i dzięki temu ceny są niższe. Polecamy wylot w sobotę, a powrót we wtorek – to się bardziej opłaca.

 

W weekend nad tym się zastanowię…

Zły pomysł. Najczęściej promocje lotnicze zaczynają się w poniedziałki lub wtorki. Te wtorkowe są też zwykle lepsze, bo między innymi jako są odpowiedzią na promocje konkurencji.

Warto też zaprenumerować newslettery linii lotniczych, żeby szybko dowiedzieć się o kolejnych promocjach. No i kupić wymarzony bilet we wtorek wieczorem.

 

Agent z biura podróży coś mi znajdzie

Niekoniecznie. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarek biletów, wtedy zrobimy to szybciej i taniej. Wyszukiwarki korzystają z tego samego systemu, co agenci.

Z pomocą przyjdą też strony internetowe, które specjalizują się wyłącznie w poszukiwaniu superokazji na loty. Zdarza się, że znajdują bilety w egzotyczne miejsca za kilkaset złotych!

 

Gdzie jest moje lotnisko?

Pomyśl o tym, żeby nie wylatywać z najbliższego lotniska, ale z… Europy. Czasem lot do wymarzonego kurortu z Londynu lub Pragi jest dużo, dużo tańszy, a do tych miejsc możemy dotrzeć za małe pieniądze. Suma obu biletów może być niższa niż cena lotu z Polski.

 

Tylko 30 godzin przesiadki

Zwróć uwagę na czas przesiadki. Może się okazać, że bilet tańszy o 50 złotych oznacza spędzenie doby w miejscu przesiadkowym, a to przecież dodatkowy wydatek na nocleg. I wtedy nasz bilet wcale nie będzie tańszy.

Wysokich lotów!

Tagi: //

Dodaj komentarz