Czarna perła

misty2n-3

Zacznie się jak w bajce – złe moce chwilowo będą górą, ale skończy się też bajecznie, bo dobro zwycięży! 

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, a dokładnie w motelu na przedmieściach Los Angeles żyła sobie mała Misty. Jej mama, z zamiłowania cheerleaderka, wiązała koniec z końcem dorabiając w handlu. W domu działy się rzeczy, o których Misty nie chce pamiętać. Jedynym zdarzeniem z tamtego okresu pasującym do dzisiejszego, w miarę spokojnego życia dużej Misty, jest film o Nadii Comaneci – dziewczynce, która wygrała wszystko co możliwe w sporcie, po czym uciekła do Ameryki. Misty lubiła bajki, więc bez przerwy oglądała film i zapamiętale ćwiczyła gimnastykę.

fot. fd-via-foter-com-cc-by-nc
fot. fd-via-foter-com-cc-by-nc

Księciem z bajki było małżeństwo Bradleyów, którzy zaprowadzili trzynastoletnią Misty na lekcje baletu, jednocześnie przygarniając dziewczynkę pod swój dach. W poznawaniu tajników baletu była daleko za rówieśnicami, ale przyswajała skomplikowane ruchy szybciej niż inni zdołali o nich pomyśleć. Po trzech miesiącach tańczyła na pointach, do czego dochodzi się przez kilka lat żmudnych ćwiczeń.

 

Po kilku miesiącach u Bradleyów dziewczynka nabrała ogłady. Jednak matka zażądała powrotu Misty do domu. W odpowiedzi czarnoskóra perła złożyła wniosek o pozbawienie naturalnych rodziców praw do opieki.

Pod czujnym okiem telewizyjnych kamer dorośli wyrywali sobie cudowne dziecko baletu. Koniec końców Misty wróciła do domu, a zarobki miały być odkładane dopóki nie skończy 18 lat. Bradleyowie zachowali prawo do 20 procent jej przyszłych dochodów.

fot. u-s-embassy-havana-via-foter-com-cc-by-nc-sa
fot. u-s-embassy-havana-via-foter-com-cc-by-nc-sa

 

Zaraz po zakończeniu szkoły Misty wyjechała do Nowego Jorku, gdzie dołączyła do American Ballet Theatre, jednego z najbardziej prestiżowych zespołów na świecie. Ćwiczyła 8 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu. Zahartowana dziewczyna z przedmieść wytrzymała nawet złamane piszczele.

Coś jednak w Misty pękło. Być może to było wówczas, kiedy nie została wyznaczona do gry w drugim akcie „Jeziora Łabędziego”, gdzie stadko białych ptaków tańczy walca wokół księcia Zygfryda. Od tamtej pory Misty przestała prostować włosy i już nigdy nie nałożyła na ciało białego fluidu. Wtedy również, po lekach, które miały wywołać menstruację, 19-letnia Misty przybrała na wadze. Szefowie zespołu wysyłali ją na dietę, lecz publiczności bardzo podobała się atletyczna sylwetka czarnoskórej tancerki.

I tak z Kopciuszka narodziła się Piękna Królewna, która pewnego ranka usłyszała: „Cześć, tu Prince, czy nie zatańczyłabyś w moim nowym teledysku?”.

Misty jest pierwszą baletnicą-ambasadorką producenta sprzętu sportowego i ma też swój model lalki Barbie.

Zatem finału bajki wcale nie widać!

 

Słowniczek terminów baletowych:

pointe – pozycja baletowa polegająca na staniu na czubkach palców w specjalnych butach nazywanych pointami

d. de. c. (danseur de caractere) – charakterystyczny tancerz, najczęściej ze względu na odbiegającą od ideału budowę ciała

echappé – dwa skoki, podczas których nogi przechodzą z zamkniętej pozycji w otwartą i znów w zamkniętą, wykonywane ze zderzeniem nóg

pique – pozycja, w której balerina staje na końcach palców bez uprzedniego zginania kolan

divertissement – krótki, baletowy przerywnik operowego lub teatralnego przedstawienia względnie uczty na królewskim dworze

 

 

Tagi:

Dodaj komentarz